KOCAELİ KANDIRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KANDIRA AKÇAKOCA ANADOLU LİSESİ SINAVLI OKUL OLDU

Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Merkezi Sınav ile öğrenci alan okul olarak belirlendi. Bu yıl Kocaeli'nde 3  okul sınavla öğrenci alan okul haline dönüştürülürken 1 okulun Kandıra ilçemize ayrılmış olması eğitim çalışanlarımızı , velilerimizi ve öğrencilerimizi sevindirmiştir. Okulumuzun sınavlı okul olması için destek veren sivil toplum kuruluşlarımız, Belediye Başkanımız Kaymakamımız , İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Sayın Valimize teşekkür ederiz.
KANDIRA AKÇAKOCA ANADOLU LİSESİ SINAVLI OKUL OLDU

2018 yılından itibaren Liselere öğrenciler, Yerel Yerleştirme ve Merkezi Sınav ile Yerleştirilmeye  başlandı.  İlçemizde bulunan ortaokulların 8. Sınıfında okuyan  öğrencileri not ortalamaları ilçemizde bulunan liselere, LGS sınavı ile de İlçemiz dışında bulunan sınav ile öğrenci alan okullara yerleşiyorlardı. Bu tarihten itibaren ilçemizde sınav ile öğrenci alan okul  bulunmamaktaydı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarı ile yanı bu yıl yapılacak olan LGS (Liselere Geçiş Sınavı ) ile Türkiye nin her yerinden Akçakoca Anadolu Lisesine öğrenciler Merkezi sınav ile yerleşe bileceklerdir.

Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Kız Pansiyonlu Sınavla öğrenci alan Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecektir. Ayrıca ilçemizde bulunan 2 adet erkek öğrenci pansiyonu da bu okulumuzu kazanan  Erkek öğrencilerimiz tarafından tercih edilebilecektir.

 

08-04-202008-04-2020

Çarşı Mah. İzmit Cad. No7 Kandıra Kocaeli Türkiye 41600 - 0262 551 30 56 36 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.