KOCAELİ KANDIRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ETKİN SESLİ OKUMA YARIŞMASI OKUMAM DİLLERDE PROJESİ

Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymaz Araman İlkokulu işbirliği ile gerçekleştirilen Etkin Sesli Okuma yarışması  11.04.2019 Perşembe  tarihinde Turan Güneş Kültür Merkezinde yapıldı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Şube Müdürü İbrahim EMRE ve katılımcı okulların müdürleri  katıldı. Ayrıca yarışmacı öğrencilerin aileleri, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri de programa yoğun ilgi gösterdi.
ETKİN SESLİ OKUMA YARIŞMASI OKUMAM DİLLERDE PROJESİ

Etkinlik başlamadan önce konuşan program sunucusu Adem PEHLİVAN sesli okuma üzerine farkındalık yaratmak için geçen sene başlatılan “Okumam Dillerde” projesinin kapsam ve öneminden bahsetti. Ayrıca sesli okuma yaparken öğrencilerimizin nelere dikkat edilmesi gerektiğini kısaca anlattı.Tüm ilkokul 4. Sınıf öğrencilerinin birincilerinin yarıştığı yarışmada öğrenciler hikayeleriyle dinleyenleri hem eğlendirdi hem düşündürdü.  Daha çok eğlence havasında geçen yarışma sonunda minik öğrenciler kendi aralarında kelime oyunu oynayarak heyecanlı dakikalar geçirdi.Türkçe öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda hikayelerini en dokunaklı okuyarak ilk üçe giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.Yarışma birincisi Akçakoca İlkokulundan 4-D sınıfı öğrencisi Ebrar ÇAKAR ödüllerini Şube Müdürü İbrahim EMRE’den aldı. Yarışma sonunda tüm katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çekildi.  

Dereceler şu şeklide oluştu. 

  1. Ebrar ÇAKAR (Akçakoca İlkokulu)

  2. Merve Nisa TANRIVERDİ (Kocakaymaz Yunus Emre İlkokulu)

  3. Dilara COŞKUN (Çamkonak İlkokulu)

 

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

 

 

 

 

Çarşı Mah. İzmit Cad. No7 Kandıra Kocaeli Türkiye 41600 - 0262 551 30 56 36 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.