KOCAELİ KANDIRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIZMAZ'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIZMAZ'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından özel ve anlamlı bir gündür.

Bağımsız yaşam becerilerinin çoğaldığı, erişilebilir bir düzeninin oluştuğu dünyada aşılamayacak engel yoktur. Zihinsel ve bedensel yetersizlikler, bir kusur değil farklılıktır.

Hayatın önlerine çıkardığı tüm zorluklara rağmen herkes kadar başarılı, herkes kadar üretken olabildiklerini kanıtlayan engelliler, eğitim sürecinde, spor ve sanat dallarında, iş dünyasında ve hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla hepimize örnek oluyorlar.

Hayatın tüm alanlarında yer alan engelli bireylerimizin yaşama tutunmalarını sağlamak ve onlara toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını hissettirmek erdemliliktir.

Engelli bireylerimizin desteklenmesi, toplumsal farkındalığın arttırılması ve hayatlarının kolaylaştırılması öncelikli işimizdir. En büyük engel empatiden yoksun bireyler ve onların sergilediği hoşgörüsüz davranışlardır. Esas engelinonları eksik ve hor gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu anlayışı değiştirmek için gayret ediyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir kez daha vurgulamak isteriz ki; Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek, toplumla bütünleşmelerini sağlamak ve onlar için daha erişilebilir bir dünya düzeni oluşturmak en temel amacımızdır. Toplumsal yaşamın her alanında engellilerin de yer alması, eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinden faydalanması, üretime, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmasına imkan sağlanması; kamuya açık eğitim amaçlı kullanılan alanların engellilerin kullanım ve erişebilirlik gereksinimlerini karşılayabilecek biçimde düzenlenmesi gibi daha bir çok çalışmayı sürekli gündemimizde tutuyor, onlara engelsiz bir yaşam sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin engel tanımayan ruhlarıyla, özveri ve gayretleriyle eğitimlerine devam etmelerinden, kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde en az herkes kadar başarılı olmalarından büyük gurur duyuyoruz.

Tüm farklılıklarımızla biz bir bütünüz.

Bu özel gün vesilesiyle, özel öğrencilerimize ve onları ilgiyle yetiştiren ailelerine, üstün gayretle görev yapan engelli personellerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaların ve toplumsal farkındalığın artışına vesile olmasını temenni ediyorum.

Çarşı Mah. İzmit Cad. No7 Kandıra Kocaeli Türkiye 41600 - 0262 551 30 56 36 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.